Нагадуємо про заборону випалювання сухої рослинності, опалого листя!
Увага! Нагадуємо про заборону випалювання сухої рослинності,
опалого листя!
Щороку неконтрольоване спалювання сухої природної рослинності на території району створює загрозу життю людей, а також призводить до значної шкоди довкіллю – забруднення атмосферного повітря, деградація рослинності, зникнення рідкісних видів, загибель корисних комах тощо.
Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.
Окрім безпосередньої загрози для здоров'я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. За нормальних умов, коли листя перегниває, речовини необхідні для розвитку рослин повертаються в ґрунт. При згорянні ж утворюється зола. Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола є далеко не найкращим добривом. Більше того, щорічне спалювання листя спричинює виснаження ґрунту та, відповідно, зменшення врожайності.
Відповідно до Кодексу України Про адміністративні правопорушення:
- Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 530 грн. до 4 590 грн. і на посадових осіб – від 4 590 грн. до 15 300 грн. (ст. 77);
- Самовільне випалювання рослинності або її залишків – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 060 грн. до 6 120 грн. і на посадових осіб – від 15 300 грн. до 21 420 грн. Такі ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6 120 грн. до 12 240 грн. і на посадових осіб від 21 420 грн. до 30 600 грн. (ст. 77-1);
- Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 700 грн. до 3 400 грн. і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від 3 400 грн. до 5 100 грн. (ст. 175).