Податківці виявили порушення під час перевірки діяльності АЗС

При проведенні фактичної перевірки податківцями було встановлено, що суб’єктом господарювання здійснено реалізацію підакцизних товарів з порушенням. А саме, відомості про реєстратор розрахункових операцій, за яким проводились розрахунки, не були внесені у додаток до ліцензії. Це є порушенням вимог ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами).

З метою забезпечення дотримання норм чинного Податкового кодексу України, уникнення надмірного податкового навантаження на юридичні особи, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації, забезпечення справедливого оподаткування Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує про наступне.

До уваги платників, які надають послуги з перевезень пасажирів

Відповідно до пункту 89 частини 1 статті 1 Закону України від 30.06.2021 № 1591-ІХ «Про платіжні послуги» (далі – Закон № 1591), торговець – суб’єкт господарювання (юридична особа або фізична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, незалежну професійну діяльність), який відповідно до договору з відповідним надавачем платіжних послуг (еквайром або іншим) приймає до обслуговування платіжні інструменти для здійснення оплати вартості товарів чи послуг, включаючи послуги з видачі коштів у готівковій формі.

До уваги негосподарюючих суб’єктів

Державна податкова служба України з метою інформування платників податків щодо особливостей законодавства у сфері здійснення розрахунків повідомляє.

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє про заходи контролю за обігом підакцизної групи товарів

Начальник Головного управління ДПС у Чернігівській області Юрій Твердохліб повідомив, що питання дотримання законодавства під час реалізації підакцизної продукції перебуває на постійному контролі податківців. Звернув увагу на неприпустимість продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам.

Підприємці, які реалізовували алкогольну та тютюнову продукцію неповнолітнім, лишилися ліцензій

Головне управління ДПС у Чернігівській області вкотре звертає увагу суб’єктів господарювання на необхідність дотримання законодавства під час реалізації підакцизної продукції. На особливому контролі недопущення фактів продажу алкогольних та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку.