На Чернігівщині СБУ викрила мережу «антивакцинаторів», що хотіли захопити державну владу

Економічною контррозвідкою СБУ в Чернігівській області заблоковано деструктивну діяльність антиукраїнської мережі, яка під «антивакцинаторськими» гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі. Під координацією російських кураторів зловмисники вчиняли дії з метою захоплення державної влади. При цьому представники країни-агресора «втемну» використовували мирні акції та збори українських громадян, під час проведення яких підігрівали антивакцинаторські лозунги на заклики до антиконституційного заволодіння владою в Україні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Прилуках у вогні загинув чоловік У результаті синхронних дій одразу кількох підрозділів СБУ діяльність антиукраїнського угруповання припинено. Громадянину РФ – лідеру так званих антивакцинаторів Чернігівщини – повідомлено про підозру за ст. 109 Кримінального кодексу України й обрано запобіжний захід. Під час проведення обшуків у фігурантів злочинної діяльності співробітники СБУ вилучили: агітаційні листівки, заздалегідь підготовлені печатки для створення неконституційної територіальної громади, блокноти з розрахунками коштів на діяльність агітаторів, листування щодо підшукування зброї та співучасників, які мали захоплювати владу у відповідних регіонах, та плани на створення незаконних територіальних громад на території України з власною поліцією.

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури

Служба безпеки України викрила посадовців Чернігівської міської ради та керівників будівельних компаній на привласненні десятків мільйонів гривень, виділених на розвиток соціальної інфраструктури міста.

На Чернігівщині співробітники СБУ викрили «діяльність» посадових осіб одного із лісгоспів, які організували схему реалізації необлікованої деревини підприємцям для подальшого експорту.

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів

СБУ заблокувала чергову схему фальсифікації ПРЛ-тестів та COVID-сертифікатів на Чернігівщині

Служба безпеки України заблокувала у Чернігові чергову схему фальсифікації ПРЛ-тестів та «Міжнародного свідоцтва про вакцинацію» від коронавірусної хвороби. Щомісяця «прибуток» зловмисників становив 400 тис. грн.

На території прикордонних районів Чернігівської та Сумської областей проводитимуть міжрегіональні тактико-спеціальні контрдиверсійні навчання

На території прикордонних районів Чернігівської та Сумської областей проводитимуть міжрегіональні тактико-спеціальні контрдиверсійні навчання

Шлюбна афера від іноземців: СБУ попереджає про небезпеку на Чернігівщині

Чернігівка, яка працює на одному з ринків міста, розповіла про шлюбну аферу, в яку потрапила через фінансову скруту. «Якось два роки тому в мене було досить скрутне становище і мені знадобилися гроші. Одна зі знайомих моєї подруги запропонувала мені вступити у фіктивний шлюб з іноземцем. Я змовилася, думала, що швидко розірву його і не буде жодних проблем. Але вийшло так, що я потрапила на аферистів», – Ірина, чернігівка. Ірині запропонували винагороду за те, що вона буде одружена лише на папері. Дівчині виплатили лише початкову суму, взяли паспортні дані для оформлення шлюбу і… зникли. За словами представників Служби безпеки України, згадана ситуація є одним із способів іноземців легалізуватися в Україні. «Протягом поточного року управління виявило десятки спроб легалізації іноземців на підставі фіктивних шлюбів із громадянами України. Крім того, за матеріалами управління заборонено в’їзд і видворено за межі України 20 іноземних громадян. Також цього року співробітники управління СБУ викрили діяльність групи посадовців, які легалізували незаконно іноземців, зокрема вихідців із держав так званого міграційного ризику та Російської Федерації», – Ярослав Молочко, речник управління СБУ в Чернігівській області. За словами представників спецслужб, у випадку, якщо ви потрапили в таку аферу, треба негайно звертатися до СБУ. Наша героїня так і зробила, коли дізналася про складність ситуації, адже шлюб розірвати вона ніяк не могла. «Вирішила розірвати, оскільки було досить страшно. Мені подруга порадила звернутися до СБУ. Мені ставили багато запитань – як це відбувалося і так далі. Потім мені сказали, як правильно оформити розлучення з іноземцем через суд», – Ірина, чернігівка Розірвання шлюбу виявилось складною процедурою та зайняло багато часу. Проте вчасне звернення до правоохоронців у цій ситуації допомогло. Загалом це є єдиним правильним шляхом, не порушуючи закону, виплутатися з афери. Працівники СБУ закликають громадян бути обачними та не погоджуватися на оманливі пропозиції.