Хоча в Чернігівській області спостерігається сповільнення тенденції зростання захворюваності на ГРВІ, все ще зафіксовано перевищення епідемічного порогу на 3,2%. Від початку епідсезону в області зареєстровано 36 летальних випадків, з них 33 від коронавірусу та 3 від грипу у осіб із супутніми захворюваннями.

У Добрянській територіальній громаді за 8 тижнів 2024 року захворюваність на ГРВІ менша за епідемічний поріг на 38,95%, складаючи 123,8 на 100 тис. населення. З початку епідемічного сезону захворіло 2,4% населення, з них 17,9% - хворі на COVID-19. Діти становлять 15,4% від загальної кількості хворих на ГРВІ, а хворі на COVID-19 серед них - 11,1%.

На жаль, жодна людина на території громади не була вакцинована проти грипу.

З метою запобігання подальшому зростанню захворюваності на ГРВІ серед населення Добрянської ТГ рекомендується:

- Обмежити масові заходи в закритих приміщеннях підприємств, установ та організацій.

- Забезпечити використання одноразових масок медичними працівниками амбулаторії, працівниками підприємств, установ та організацій, закладів торгівлі, громадського харчування та навчальних закладів.

- Провести дезінфекційні заходи у приміщеннях.

- Дотримуватися нормативних показників температури повітря та режиму провітрювання у приміщеннях.

- Забезпечити необхідні умови для дотримання правил особистої гігієни, включаючи рукомийники, мило, антисептики, одноразові рушники та серветки.