Для розрахунку житлової субсидії у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального / неопалювального сезону, враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії (пункт 37 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”).

Для фізичних осібпідприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах:

• одного розміру мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку першої групи;

• двох розмірів мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку другої групи;

• трьох розмірів мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку третьої групи.

(Пункт 9 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”).

У вашому випадку буде враховано доходи за І-II квартали поточного року. До сукупного доходу фізичної особи – підприємця за кожен місяць зазначеного періоду буде враховано один розмір мінімальної заробітної плати, незалежно від отримання (неотримання) доходів.

Чи можу я зробити благодійну пенсійну пожертву близькій мені людині в сумі меншій, ніж мінімальна зарплата?

Р озмір благодійної пенсійної пожертви меценат визначає самостійно.

Це може бути будь-яка сума, яку людина здатна передати на благодійність.

При цьому 70 відсотків благодійної пожертви спрямовується визначеному меценатом пенсіонеру, а 30 відсотків суми надходить до бюджету Пенсійного фонду України та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій (стаття 72-1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

Відеоінструкцію, як здійснити благодійну пожертву, можна переглянути за посиланням:

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області