Служба у справах дітей Добрянської селищної ради інформує.

Служба у справах дітей спільно з  дільничним офіцером поліції ВП №2 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області та фахівцем з соціальної роботи КЗ «Добрянський центр надання соціальних послуг» з метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, попередження нещасних випадків та травматизму серед дітей в липні поточного року на території Горностаївського старостинського округу провела профілактичий рейд «Безпечні канікули: попередження нещасних випадків серед дітей»

У ході роботи обстежено умови проживання та виховання дітей у сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, багатодітних сім’ях, проведено профілактичні бесіди з дітьми, батьками про правила безпеки дітей під час канікул, дотримання вимог безпеки у побуті та під час дозвілля.

Окремо наголошено на відповідальності батьків за життя та здоров’я дітей, а саме щодо заборони перебування дітей у нічний час у місцях відпочинку, недопущення вживання дітьми алкогольних та наркотичних речовин.

Хочемо ще раз акцентувати увагу дотримання  правил та вимог безпеки:

Правила поведінки у зв’язку з епідемією
 коронавірусної інфекції (COVID -19):

1. Не слід ходити в гості та відвідувати громадські місця.
 2. Частіше перебувай на свіжому повітрі.
 3. Уникайте переохолодження, обмежуйте своє перебування на холоді.
 4. Частіше провітрюй кімнату.
 5. Частіше мий руки з милом, дотримуватись правил особистої гігієни.
 6. Дбайте про повноцінне харчування, збагачуйте організм вітамінами та калоріями. Щоденно їж свіжі овочі (часник, цибулю) й фруктивітаміни посилюють захисні сили організму.
 7. Під час епідемії грипу носи захисну маску.
 8. Користуйся особистим посудом і рушником, якщо вдома хтось хворий на грип.

Памтка з техніки безпеки на літніх канікулах

1. Правила дорожнього руху

•  Ходити тільки по правій стороні тротуару;

•  дорогу переходити не поспiшаючи;

• не можна переходити дорогу навскіс;

•  переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини  зупинитися i подивитися направо;

•  якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд  зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

•  якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти  назустріч транспорту, що рухається.

2. Правила електробезпеки

•  Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з  розетки за шнур;

•  категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

•  не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;

Пам’ятайтезовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

3. Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;

• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;

виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.

4. Правила протипожежної безпеки

Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

гра з вогнем — одна з причин пожежi;

дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час відпочинку на природі.

5. Правила поведiнки на водi

Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш нiж 18—200С;

купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;

забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;

• не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;

грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;

• не забруднюйте воду та берег;

• не подавайте хибних сигналiв тривоги;

• не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.

6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)

Завжди прагнiть бути культурною людиною;

поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;

поважайте старших, не будь грубим;

• не гуляйте пiзнiше 21 години;

• не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;

бiльше читайте художньої лiтератури.

7. Категорично забороняється

Ходити на територiї новобудов;

купатися без догляду дорослих;

розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;

iздити на велосипедi, роликах, скейтах  на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.

8. Суворо дотримуйтесь правил:

дорожнього руху;

користування газовими, електричними приладами;

поведiнки дiтей на водi;

протипожежної безпеки.

І пам’ятайте! Дитяча безпека залежить тільки від дорослих, які повинні створити світ, сприятливий для дітей, світ у якому кожна дитина почуватиметься захищеною. У малечі повинно бути щасливе дитинство, і за це відповідаєте ви, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав має стати одним із основних ваших обов’язків

Начальник служби