Основне — потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково  варто виконати. Також дуже важливо уважно слухати повідомлення opгaнів влади.

1.Перебувайте в укритті

Це може бути  захисна споруда цивільного захисту, підвал або середина будівлі.

Радіоактивний пил осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін i даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяйте їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон i зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі) у вашому будинку. Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок.

2.Слідкуйте за офіційними джерелами інформації

Користуйтеся повідомленнями від органів влади. Увімкніть телебачення, радіо, слідкуйте за офіціиними каналами місцевої влади. Якщо органи влади надають вказівки то виконуйте ïx обов’язково.

3.Якщо ви  перебували  на  відкритому  повітрі,  зніміть  верхній  шар одягу

Так ви позбудетесь до 90 відсотків небезпечного радіоактивного пилу. Робіть це обережно, аби не розтрусити його. Помістіть одяг у пластиковий пакет  або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей i домашніх тварин.

4.Якщо с така можливість — помийтесь проточною водою у дyшi

Прийміть душ з миючим засобом (милом, гелем тощо), голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі.

Не тріть i не подряпайте шкіру, аби радіоактивний материал не потрапив у відкриті рани (при наявності пошкоджень шкіри).

Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає. скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії ,вуха.

5.При можливості переодягнитесь у чистий одяг

Допоможіть вашим рідним i близьким зробити всі вищеперераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках i масці чи респіраторі.

6.Безпека води та харчових продуктів

Допоки органи влади не повідомлять про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Рекомендусться використовувати воду у пляшках

.