20 лютого в Україні щорічно вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми згадуємо трагічні події січня-лютого 2014 року, коли в ході Революції Гідності відбулися масові розстріли протестувальників.

Революція Гідності, яка розгорнулася в Україні в 2014 році, стала визначальним моментом в історії країни. Протестувальники виступили проти політики тодішньої влади та її відмови від європейської інтеграції. Протистояння між учасниками Революції Гідності та режимом тогочасного президента Януковича тривало понад три місяці. Протягом цього періоду центр міста став осередком масового протесту громадян, які виступали проти поточної влади та її антидержавної політики. Послідовники Майдану облаштували велике наметове містечко, розмістили в ньому пункти обігріву та медичні пункти, також була побудована сцена та барикади, організовані загони самооборони. Територія Євромайдану стала центром опору силовим структурам, що були важелями впливу поточної влади .

22 січня 2014 року вважається датою початку смертей на ЄвроМайдані. Того дня загинули активісти Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, та Юрій Вербицький. До 18 лютого загинуло 9 осіб, а з 18 по 20 лютого - понад 80. 20 лютого 2014 року визнано Днем пам'яті Небесної Сотні, коли загинуло 48 осіб, разом із 54 іншими загиблими в зимових протестах та п'ятьма активістами весною 2014 року.

День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року. Ця дата призначена для вшанування великої людської, громадянської і національної відваги, самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Герої Небесної Сотні віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.