Цього року 14 березня відзначається 81-а річниця жахливої трагедії – спалення села Клубівка.

Того недільного дня, 14 березня 1943 року, в Клубівку в’їхав каральний загін, який завдав неймовірних страждань мирним мешканцям. Звірство нацистів не знало меж: вони підпалювали будинки, сараї, закидали гранатами, розстрілювали невинних. Село перетворилося на ад: полум’я, дим, крики, стогони – це було все, що залишалося в Клубівці. Над ним чорним колом кружляв літак, який обстрілював втікачів. Жертвами цієї трагедії стали 506 мирних жителів, серед яких 215 дітей до 14 років. Згоріло 365 дворів, громадські будівлі, установи. 12 клубівців нацисти гнали поперед себе до села Пізнопали, щоб уберегтися від мін на шляху. Потім їх розстріляли, облили гасом і спалили.

Сьогодні ми вшановуємо память тих, хто став жертвами цієї безпросвітної жорстокості, а також обіцяємо, що ніколи не забудемо подвиг тих, хто зумів вижити та принести світлу надію в темряву цієї трагедії.

Сьогодні керівництво громади разом з жителями вшанували хвилиною мовчання всіх мирних жителів в ті роки та всіх військових та цивільних, дорослих і дітей, чоловіків та жінок, загиблих через вторгнення російської федерації в Україну.