У ніч на 26 квітня 1986 року стався великий вибух на Чорнобильській атомній електростанції, який призвів до найбільшої техногенної катастрофи в історії. Четвертий реактор станції був зруйнований, внаслідок чого почалася масштабна пожежа. Ця аварія викликала велике занепокоєння у світовій спільноті через радіоактивне забруднення, яке швидко поширилося за межі СРСР, охопивши частини Європи включно з Україною, Білоруссю, Росією та навіть досягло Швеції та інших країн.

Інцидент отримав максимальний, сьомий рівень на міжнародній шкалі ядерних подій (INES), що свідчить про його величезний екологічний вплив. Ця катастрофа залишила після себе тривалі екологічні та здоров'єві наслідки, забруднивши великі території сільськогосподарських угідь та вимагаючи масової евакуації людей.

Спочатку факт аварії приховувався радянською владою, що призвело до критики з боку міжнародної спільноти, коли зрозуміло стало, що радіоактивний вплив не обмежується лише СРСР. Інформація про радіаційні викиди вперше надійшла від Швеції, яка зафіксувала підвищення рівнів радіації. Лише після цього було зроблено офіційну заяву в СРСР, і розпочалася евакуація мешканців.

Завдяки зусиллям радянських пожежних та рятувальників пожежу було локалізовано, але забруднення продовжувало розповсюджуватися. У відповідь на катастрофу, в кінці 1986 року було зведено "саркофаг" - велику бетонну конструкцію, що мала захистити довкілля від подальшого викиду радіації. Однак з часом стало зрозуміло, що перший "саркофаг" потребує заміни через свою деградацію.

На зміну йому прийшов проект нового захисного конфайнмента, який було розроблено за підтримки міжнародних донорів та фахівців. Будівництво нового "саркофагу" почалося у 2012 році і було завершено у 2016 році, коли арка Нового безпечного конфайнмента була успішно встановлена над старим "саркофагом". У липні 2019 року ця нова конструкція була введена в експлуатацію, забезпечуючи надійний захист від радіоактивних викидів і значно покращуючи умови безпеки на місці аварії.