Звіт про проведену роботу

фінансового відділу Добрянської селищної ради за

тиждень з 20.11.2023 по 27.11.2023

За оперативними даними до загального фонду бюджету громади станом на 27 листопада 2023 року за тиждень надійшло 407 397,69 грн без урахування трансфертів.

Основним податком, який наповнює бюджет громади, є податок на доходи з фізичних осіб, надходження якого склали 228 914,17 грн. Не менш важливими є надходження місцевих податків, які поповнили  бюджет громади на суму 162 990,72 грн, що включають в себе земельний податок з юридичних та фізичних осіб, орендна плата з юридичних осіб, єдиний податок. Надходження акцизного податку – 15 492,8 грн.

Крім власних надходжень податків та зборів, за звітний тиждень надійшло 177 666,67 грн базової дотації з державного бюджету.

Відповідно до Закону України від 08 листопада 2023 року № 3248-IX

« Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно – промислового комплексу України», Закону України « Про Державний бюджет України на 2023 рік», «Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами», який зараховувався до бюджету, 27.11.2023 було здійснено повернення зарахованих коштів з бюджету до державного бюджету в розмірі -1 834 675,60 грн. Відповідно до Закону, в подальшому податок зараховується в  повному обсязі до Державного бюджету України.

Фінансування більшості статей видатків, таких як освіта, соціальний захист, цивільний захист, благоустрій, соціально – економічний розвиток залишається під питанням. Зокрема це стосується і питання допомоги військовим та посиленню обороноздатності.

Фінансування з місцевого бюджету фінансовим відділом  забезпечується відповідно до заявок головних розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Отже, минулого тижня профінансовано захищені статті видатків в сумі 2 972 391,34 грн:

Фінансування пільгових категорій населення, зокрема учасників ЧАЄС- 1561,80 грн;

Фінансування заробітної плати підпорядкованих організації:

3 ліцеї, заклад дошкільної освіти, мистецька школа, заклади культури( сільські клуби, центри дозвілля), відділ освіти, апарат управління, фінансовий відділ, центр надання соціальних послуг- 1 741 075,52 грн, з них 511 417,12 грн – освітня субвенція з державного бюджету.

Комунальні послуги та енергоносії- 700 252,25 грн

Оплата послуг та господарські  видатки бюджетних установ – 329 501,77 грн.

Міжбюджетні трансферти на виконання Програми фінансової підтримки органів державної влади Чернігівського району -200 000,00 грн.

Видатки  на капітальне будівництво укриття здійснено на суму 52 178,17 грн.

Видаткову частину громади профінансовано в повному обсязі, згідно поданих заявок розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

Фінансовий  відділ брав участь у семінарі про особливості складання бюджету на 2024 рік.

Здійснюється постійний моніторинг стану виконання дохідної частини бюджету селищної територіальної громади в цілому та в розрізі надходжень податків та зборів.

Фінансовим відділом проводиться щоденна робота по вишукуванню резервів дохідної частини бюджету громади. У цьому контексті важливим є питання збільшення доходів за рахунок податку  на нерухоме майно, що відмінне від земельної ділянки, орендної плати та земельного податку, що належить до місцевих податків

Підготовка матеріалів до засідання виконавчого комітету Добрянської селищної ради;

Опрацьовувались законопроекти, законодавчі, нормативно-правові акти, оглядові листи тощо з питань бюджету. Надавалась інформаційно-консультаційна допомога розпорядникам бюджетних коштів з питань бюджету;

Опрацювання податкового боргу, що виник до бюджету Добрянської селищної територіальної громади станом на 01.11.2023 року, та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед платників щодо його погашення;

Будь-який житель громади, в т.ч. що не володіє спеціальними знаннями в цій сфері, зможе розібратися в мові цифр, зрозуміти, з чого формується бюджет, і на що витрачаються бюджетні кошти відвідавши систему «Відкритий бюджет»

Інформація щодо виконання місцевого бюджету, прийняті бюджетні рішення за 2023 рік розміщена на офіційному сайті Добрянської селищної територіальної громади  за посиланням

На порталі Prozorro видно весь процес закупівель громади : від оголошення до переможців, виконання договору та оплат за ним. Система Prozorro наче увімкнула світло в темній кімнаті закупівель, завдяки якому стало можливим розгледіти, що там відбувається.