Звітуємо про роботу

фінансового відділу Добрянської селищної ради

з 12.12.2023 по 19.12.2023 р.

• Триває щоденна робота щодо процесу формування проєкту бюджету громади на 2024 рік;
  • Формуються пропозиції у вигляді додатків щодо проєкту місцевого бюджету на 2024 в програмі IAC «LOGIСA»;
  • Приймається участь керівника відділу  у засіданні виконавчого комітету селищної ради;
  • Відділом було прийнято участь у консультаційному питанні, щодо фінансування ФАП Добрянської громади;
  • Проводиться постійний контроль та аналіз виконання дохідної частини бюджету, проводиться порівняльний аналіз в розрізі видів надходжень з відповідним періодом минулого року;
  • Забезпечено своєчасне виконання контрольних документів;
  • Проводиться щоденне опрацювання та перевірка звітів щодо залишків бюджетних призначень по розпорядниках коштів, залишків коштів на бюджетних рахунках.
  • Опрацювання податкового боргу, що виник до бюджету Добрянської селищної територіальної громади станом на 01.12.2023 року та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед платників щодо його погашення;
  • На постійній основі проводиться робота по обговоренню основних засад формування мiсцевих бюджетiв на 2024 рiк, про пiдсумки очiкуваного виконання бюджетy за 2023 piк.
  • Незважаючи на всі виклики, що постають перед громадою в цей нелегкий час, працюємо над тим, щоб бюджет громади на 2024 рік був прийнято вчасно та згідно з вимогами законодавства. Адже, це дасть змогу забезпечити дотримання бюджетного календаря та забезпечити безперебійне функціонування усіх важливих сфер життя нашої громади.

За оперативними даними до загального фонду бюджету громади станом на 19 грудня 2023 року за тиждень надійшло 145 503,76  грн без урахування трансфертів, проте було погодження на повернення коштів по ПДФО за результатами річного декларування в сумі -1 463,61 грн.

Основним податком, який наповнює бюджет громади, є податок на доходи з фізичних осіб, надходження якого склали 113 318,01 грн. Не менш важливими є надходження місцевих податків, які поповнили  бюджет громади на суму 25 813,03 грн, що включають в себе земельний податок з юридичних та фізичних осіб, орендна плата з юридичних осіб, єдиний податок. Акцизний податок складає - 5 838,86 грн, інші податки – 533,86 грн.

По спеціальному фонду надходження складають -  494,30 грн.

Фінансування з місцевого бюджету фінансовим відділом  забезпечується відповідно до заявок головних розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Отже, минулого тижня профінансовано захищені статті видатків по загальному фонду в сумі - 703 512,77 грн та спеціальному фонду в сумі- 117 532,69 грн.

Фінансування заробітної плати підпорядкованих організації:

• 3 ліцеї, заклад дошкільної освіти, мистецька школа, заклади культури( сільські клуби, центри дозвілля), відділ освіти, апарат управління, фінансовий відділ, центр надання соціальних послуг - 999 401,60, з них 703 512,77 грн – освітня субвенція з державного бюджету.
  • Комунальні послуги та енергоносії- 9 452,88 грн;
  • Оплата послуг, господарські товари та придбання пально – мастильних матеріалів -191 815,40 грн.
  • Видатки на відрядження – 1 200,00 грн;
  • Видатки на виконання програми « Турбота», а саме, надання матеріальної допомоги населенню – 63 000,00 грн;
  • Видатки по іншій субвенції( депутатські кошти) – 20 000,00  грн;
  • Видатки  по виконанню окремих заходів по реалізації державних програм  -300,00 грн.
  • Видатки по спеціальному фонду (виготовлення ПКД на систему оповіщення та технічний нагляд) – 117 532,69 грн.

Будь-який житель громади, в т.ч. що не володіє спеціальними знаннями в цій сфері, зможе розібратися в мові цифр, зрозуміти, з чого формується бюджет, і на що витрачаються бюджетні кошти відвідавши систему «Відкритий бюджет»

На порталі Prozorro видно весь процес закупівель громади : від оголошення до переможців, виконання договору та оплат за ним. Система Prozorro наче увімкнула світло в темній кімнаті закупівель, завдяки якому стало можливим розгледіти, що там відбувається.