Звітуємо про роботу

фінансового відділу Добрянської селищної ради

з 05.12.2023 по 12.12.2023 р.

Триває процес формування проекту бюджету громади на 2024 рік, який є головним фінансовим документом, регламентує всю фінансово-господарську діяльність та забезпечує економічний та соціально-культурний розвиток громади. Його мета – забезпечити безперебійне функціонування усіх важливих сфер життя нашої громади.

На жаль, у 2024 році бюджет громади буде ослаблений через вилучення «військового» ПДФО до державного бюджету. Це створює економічно- бюджетні виклики, та вплине на скорочення місцевих регіональних програм, а також можливості оперативного реагування на запити військових підрозділів.

У зв’язку з цим, фінансовим відділом разом з головними розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів проводиться щоденна робота щодо пріорітизації видатків громади на 2024 рік.

Також, минулого тижня фінансовим відділом проведено роботу:

• щоденний аналіз стану виконання дохідної частини бюджету селищної територіальної громади в цілому та в розрізі надходжень податків та зборів до бюджету громади;
  • систематична робота по вивченню законодавчих та нормативних матеріалів, методична допомога розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів з питань дотримання бюджетного законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу.
  • готуються контрольні щотижневі звіти для Департаменту фінансів та інших структурних контролюючих підрозділів.

За оперативними даними до загального фонду бюджету громади станом на 12 грудня 2023 року за тиждень надійшло 446 858,97 грн без урахування трансфертів.

Основним податком, який наповнює бюджет громади, є податок на доходи з фізичних осіб, надходження якого склали 383 495,10 грн. Не менш важливими є надходження місцевих податків, які поповнили  бюджет громади на суму 63 363,19 грн, що включають в себе земельний податок з юридичних та фізичних осіб, орендна плата з юридичних осіб, єдиний податок.

Крім власних надходжень податків та зборів, за звітний тиждень надійшли трансферти: базова дотація - 177 666,67 грн, освітня субвенція – 471 450,00 грн, інша субвенція – 1 800,00 грн.

Фінансування з місцевого бюджету фінансовим відділом  забезпечується відповідно до заявок головних розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Отже, минулого тижня профінансовано захищені статті видатків в сумі 1 805 709,35 грн:

Фінансування заробітної плати підпорядкованих організації:

3 ліцеї, заклад дошкільної освіти, мистецька школа, заклади культури( сільські клуби, центри дозвілля), відділ освіти, апарат управління, фінансовий відділ, центр надання соціальних послуг- 1 030 353,92 грн, з них 509 519,66 грн – освітня субвенція з державного бюджету.

Комунальні послуги та енергоносії- 3 601,56 грн;

Оплата послуг та господарські  видатки бюджетних установ –683 898,24 грн.

Видатки по іншій субвенції( депутатські кошти) – 55 000,00 грн;

Видатки на підтримку осіб з особливими освітніми процесами за рахунок відповідної субвенції з ДБ – 6 268,39 грн.

Видатки по спеціальному фонду:

На капітальне будівництво укриття  здійснено на суму 2 291 624,66 грн, з них, співфінансування з місцевого бюджету – 504 157,43 грн.

На виконання цільової програми «Програми  заходів територіальної оборони та  мобілізаційної роботи на 2023 рік» - 270 000,00 грн ( придбання пилорами для військового формування).

Інформація щодо виконання місцевого бюджету, прийняті бюджетні рішення за 2023 рік розміщена на офіційному сайті Добрянської селищної територіальної громади  за посиланням

На порталі Prozorro видно весь процес закупівель громади : від оголошення до переможців, виконання договору та оплат за ним. Система Prozorro наче увімкнула світло в темній кімнаті закупівель, завдяки якому стало можливим розгледіти, що там відбувається.